Дослідники Центру Пластун Олексій та Макаренко Інна провели зустріч із професором Ніколаусом Амрейном з Інституту мікробіології Швейцарського федерального технологічного інституту Цюріха (ETHZ), щоб обговорити потенційні шляхи вирішення питань щодо санкцій проти російської науки.
Дослідники Центру опублікували статтю «Illusion of stability: An empirical analysis of inflation data manipulation by russia after 2022», яка розвінчує один із міфів про економіку країни-агресора, яка начебто стійко тримає санкційний удар. Насправді все просто: економічного дива не існує, а є брехня російської статистики.
Аналітичний звіт “SCIENCE VS PROPAGANDA: THE CASE OF RUSSIA”, підготовлений дослідниками Центру професорами Пластуном Олексієм Леонідовичем та пройесором МакаренкоІнною Олександрівною увійшов до рейтингу найбільш популярних бази SSRN.
"Сумські вчені розслідують, як російська пропаганда проникає у світ через наукові публікації" таку назву має публікація на «Цукрі» про дослідників Центру.
Цукр розпитав, як міжнародні наукометричні бази й видавництва сприяють поширенню російських наративів, і що треба робити, аби припинити цей процес.
В п’ятницю 25 жовтня 2024 року відбулась зустріч працівників наукової спільноти України, голова Central European University Press, а також МОН України та Книжкової плати України в рамках робочої групи щодо вирішення проблеми ISSN в контексті журналів країни-агресора
Науковий керівник Центру професор Пластун Олексій представив результати досліджень Центру для стипендіатів програми NEC.
«Пропаганда РФ з українським кодом: як наукові видання на окупованих територіях потрапляють у бібліотеки світу» таку назву має публікація на «Суспільне».
Доктор економічних наук і професор Сумського державного університету Олексій Пластун знаходить наукові видання на окупованих Росією територіях, які використовують український ISSN — Міжнародний стандартний номер серіальних видань. Російські науковці роблять це для того, щоб підвищити престиж матеріалів і отримувати гроші за них.
«Таємні друзі російської (пропаганди) науки» – таку назву має стаття, розміщена на відомій інформаційно-аналітичній платформі «Вокс Україна».
Серед трьох авторів публікації – двоє науковців навчально-наукового інституту бізнесу, економіки та менеджменту Сумського державного університету. Це – Олексій ПЛАСТУН, професор кафедри міжнародних економічних відносин, та Інна МАКАРЕНКО, професорка кафедри бухгалтерського обліку та оподаткування.
На жаль державна установа Український центр ISSN за гроші українських платників податків роками сприяла видавництву журналів країни-агресора, вкрадених в України в результати анексії її територій.
З метою припинення цього неподобства дослідниками Центру були ініційовані запити з боку МОН до Українського центру ISSN.
Аналітиками Центру Пластуном Олексієм Леонідовичем та Макаренко Інною Олександрівною було надано аналітичну підтримку МОН при підготовці зустрічі з Європейською комісією.
Аналітиками Центру Пластуном Олексієм Леонідовичем та Макаренко Інною Олександрівною було надано аналітичну підтримку та допомогу при підготовці тез для участі першого заступника Міністра Євгена КУДРЯВЦЯ у сесії «Розвиток сталого розвитку та науки в Україні» у рамках Наукового саміту Генеральної Асамблеї ООН (UNGA79) м. Нью-Йорк (США) 24 вересня 2024 року.
За підсумками зустрічі дослідників Центру Пластуна Олексія Леонідовича та Макаренко Інни Олександрівни з представниками МОН було прийнято рішення про створення Робочої групи МОН з впровадження санкцій проти російської науки.
Триває робота над розробкою положення «Про робочу групу», а також набір представників наукової спільноти України до складу робочої групи.